Inloggen   |   Account aanmaken

Recepten > IJs > Coupe hubert du paperasserie

IJs - Coupe hubert du paperasserie

 

Aantal personen: 14
Bereidings tijd: 70 minuten
Menugang: nagerecht
Kok: -
   

Ingrediënten

- 15 dl volle melk
- 105 gr poedersuiker
- 100 gr automaten suiker
- 1,5 dl mineraal water
- 280 gr suiker
- 2 vanille stokjes
- 15 eierdooiers
- 105 gr automaten suiker
- 60 gr bittere chocoladepoeder gezeefd
- 750 gr rijpe bananen
- halve citroen, het sap ervan
- 2 dl mineraal water
- 1 eetl. witte rum
- 14 chocolade (palm)blaadjes

 

Bereidingswijze:

* Zet 14 ijs-coupes in de vriezer. We maken eerst het chocolade-ijs: Houd 1 ½ kopje melk apart. Breng de rest van de melk met de poedersuiker aan de kook. Klop de eierdooiers en de automaten suiker in de kitchen-aid tot de massa wit is. Giet er nu, met een dun straaltje, de hete melk bij, terwijl u goed klopt. Zet dan de beslagkom ’au bain marie’ en roer met een houten lepel tot de massa gaat binden en mooi aan de lepel blijft hangen. De massa mag beslist niet koken ! Los het chocoladepoeder in de apart gezette melk op en voeg die aan de Engelse saus (= crème anglaise) toe. Laat de massa, onder af en toe roeren (om velvorming te voorkomen) afkoelen. Giet de massa dan in de sorbetière en draai er een mooi ijs van. Doe dit over in een schaal en zet die, met folie afgedekt, in de vriezer. Maak de sorbetière zorgvuldig schoon !

* Breng de melk met de suiker en de in de lengte opengesneden vanillestokjes aan de kook. Neem de pan dan van het vuur, leg een passend deksel erop en laat het geheel 10 minuten trekken. Haal de vanillestokjes uit de melk. Klop de eierdooiers en de automaten suiker in de kitchen-aid tot de massa wit is. Giet er nu, met een dun straaltje, de hete vanille-melk bij, terwijl u goed klopt. Zet dan de beslagkom ’au bain marie’ en roer met een houten lepel tot de massa gaat binden en mooi aan de lepel blijft hangen. Laat de massa, onder af en toe roeren (om velvorming te voorkomen) afkoelen en zet ze tot gebruik in de koeling
Breng het mineraal water met de suiker al roerend aan de kook tot de suiker geheel opgelost is. Laat de siroop afkoelen. Schil de bananen en maak er in de cutter een mooie puree van. Doe er dan gelijk het citroensap bij om verkleuring te voorkomen. Voeg nu ook het suikersiroop, mineraalwater en de witte rum bij de puree. Doe de massa in de sorbetière en draai er tegen het uitserveren een mooi sorbet-ijs van.

* Haal 10 minuten voor het uitserveren het chocolade-ijs uit de vriezer. Doe in elke ijskoude coupe een bolletje chocolade-ijs, een bolletje sorbet-ijs uit de sorbetière en ca ½ dl vanille-saus. Garneer het met een chocolade (palm)blaadje.

 
Tags: recepten.tags, ijs, nagerecht, 14 persoons

Bron: Kookjij

 

| Share
Door: ReceptenVandaag


Reacties

Nog geen reacties..


Plaats uw reactie

Log eerst in om een reactie te kunnen plaatsen



eten vandaag recept ijs coupe hubertdupaperasserie
Print recept

Beoordeel dit recept:



Recept zoeken

Vacature: Verzorgende IG bij Interzorg in de regio Oss, Nijmegen, Uden, Veghel
Weijens Recruitment is voor Interzorg op zoek naar enthousiaste nieuwe medewerkers!

Iedere dag om 15:00 uur een nieuw recept?

Culinaire internet televisie