Inloggen   |   Account aanmaken

Recepten > Vis > Pepergamba's met knoflooksaus

Vis - Pepergamba's met knoflooksaus

 

Aantal personen: 4
Bereidings tijd: 5 min, wachten 30 min
Menugang: bijgerecht
Kok: -
   

Ingrediënten

- 1/2 citroen
- 3 eetlepels olijfolie
- 4 eetlepels mayonaise
- 2 eetlepels crème fraîche
- 3 tenen knoflook, geperst
- 1 rode peper, in smalle reepjes
- citroenpeper, versgemalen (speciaal molentje)
- 500 g reuzengarnalen (diepvries), ontdooid

Materialen
- barbecue

 

Bereidingswijze:

Voorbereiden
Doe de olie in een schaal en knijp de citroen erboven uit. Roer de peperreepjes, 1 teen knoflook en royaal citroenpeper erdoor. Dep de reuzengarnalen droog met keukenpapier en schep ze ongepeld door de marinade. Wie liever niet aan tafel pelt, kan ze ook gepeld en van hun darmkanaal ontdaan door de marinade scheppen. Laat het staartje wel zitten, want hieraan kun je de gegrilde garnaal later vastpakken om te dippen. Dek de schaal af en marineer de garnalen minimaal 30 minuten in de koelkast. Meng de mayonaise in een kommetje met de crème fraiche en de resterende knoflook en bewaar afgedekt op kamertemperatuur.

Bereiden
Neem de reuzengarnalen uit de marinade en gril ze op een ingevet rooster boven heet vuur in 3-5 minuten gaar (van te lang grillen worden ze taai of papperig); keer de garnalen af en toe. Leg de reuzengarnalen op een schaal met daarop de kom knoflooksaus. Zet ook bakjes met water en een schijfje citroen op tafel om uw handen in schoon te spoelen, en een schaal voor de overblijfselen van het pellen.

 
Tags: mediterraan, barbecue, pittig, grillen, bbq, citroen, gambas, garnalen, garnaal, reuzengarnalen, knoflook, knoflooksaus, vis, bijgerecht, 4 persoons

Bron: AH Recepten

 

| Share
Door: ReceptenVandaag


Reacties

Nog geen reacties..


Plaats uw reactie

Log eerst in om een reactie te kunnen plaatsen



recepten vandaag pepergambas met knoflooksaus
Print recept

Beoordeel dit recept:



Recept zoeken

Iedere dag om 15:00 uur een nieuw recept?

Culinaire internet televisie

  © 2009 - 2012 ReceptenVandaag.nl Pasta Recepten All recipes today Twitter Links Adverteren
    Kip Recepten   Facebook Disclaimer Contact